FETÖ’nün Muğla İl İmamı yakalandı

05 Aralık 2016 Pazartesi, 10:06

FETÖ’nün Muğla İl İmamı yakalandı

Muğla polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında FETÖ/PDY il imamının aralarında bulunduğu örgütün üst düzey yöneticileri düzenlenen operasyon ile yakalandı.

Gözaltına alınan şahısların sorgusu devam ederken, isimleri belirlenen diğer şüphelilerin yakalanması için de çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 9 İlde 14 ayrı adreste eş zamanlı baskın yapıldı

Örgütle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar çerçevesinde bugün 9 ilde 14 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Muğla Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “FETÖ/PDY örgütü Muğla yapılanması içerisinde faaliyet gösteren İl imamı, İl Eğitim Danışmanı, Örgüte elaman kazandıran yapının sorumlusu, Sohbet Hocası, Dershane Müdürü,  Öğrenci Bölge Temsilcileri Sorumlusunun da aralarında bulunduğu üst düzey örgüt mensubu şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında;  Menteşe, Fethiye, Ula ve Ortaca ilçeleri ile Yalova, İstanbul, Afyon, İzmir, Adıyaman, Diyarbakır, Kocaeli, Çorum, Antalya illerinde belirlenen adreslere yapılan baskınlarda İl İmamının da aralarında bulunduğu 3 kişi yakalandı. Eş zamanlı olarak 14 adreste şahısların ve dijital materyallerin/örgütsel dokümanların elde edilmesine yönelik yapılan aramalar neticesinde aralarında; örgütün il imamı İ.K., örgüte eleman kazandıran yapı sorumlusu T.A. ile dershaneler sorumlusu M.Ç. adlı şüphelilerin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz