Anasayfa / Genel / Esnaf Kart’la Esnafa Kredi

Esnaf Kart’la Esnafa Kredi

Adıyaman PTT Baş Müdürlüğünden Hasan Kaya ile AESOB Başkanı Zİya Duranay, “Esnaf Kart” hakkında bilgi verdi.

Adıyaman PTT Baş Müdürlüğü’nden Hasan Kaya ile AESOB Başkanı Zİya Duranay, Ticaret Bakanlığı ile PTT AŞ. iş birliğinde çıkarılacak “Esnaf Kart” hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Protokole göre, PTT’den esnafa, özel indirim ve avantajlar sağlayacak kart hizmeti verilecek.

“Esnaf Kart” adı verilen kartla PTT’nin bankacılık hizmetlerinde esnafa çeşitli avantajlar sağlanacak. Esnaf, bağlı bulunduğu odaya, kartıyla aidat ödemesi yapabilecek.

PTT, Esnaf Kart ile esnafın nakit ihtiyacı için kredi desteği verecek. Kurum, anlaşmalı olduğu bankalarla esnafı buluşturarak, uygun vade ve faiz oranlarıyla kredi imkânı sağlayacak. Esnaf, kendisine en yakın PTT iş yerine başvurarak, kredi imkânları hakkında bilgi alacak ve sunulan hizmetten faydalanabilecek.

PTT, esnafa yaygın şube ağı ve zırhlı araç filosuyla nakit toplama ve dağıtma hizmeti de sunacak. Bu hizmetle dileyen esnaftan, dilediği zaman aralığında kasasında biriken nakit, kıymetli evrak, maden ve benzeri değerler güvenle toplanıp, teslim edilecek. 

PTT’nin üye iş yeri ve pos sistemi uygulaması, esnafa, özel komisyon oranlarıyla sunulacak. Taksicilere özel mobil pos hizmeti verilecek. Bu kapsamda yıl bitmeden “Esnaf Pos Sistemi” oluşturulacak ve kullanıma açılacak.

Taşımacılık yapan esnafa, PTT kart özelliği de olan fotoğraflı mesleki yeterlilik belgesi (SCR) kartı verilecek.

Sigorta Ürünlerinden İndirimli Faydalanacak

PTT AŞ, sigorta platformuyla esnafın ihtiyacına göre sigorta ürünleri belirleyecek. Sicil numarasını bildiren Esnaf Kart sahipleri, PTT’nin belirlenen sigorta ürünlerinden indirimli faydalanacak.

PTTcell üzerinden özel esnaf tarifesi de hazırlanarak, faturalı ve faturasız paket seçenekleri sunulacak. Esnaf tarifesinde, grup içi sınırsız konuşma hakkı olacak.

Esnaf Kart sahibi esnaf, APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerinde yüzde 20’ye varan oranlarda indirimden yararlanacak. Resmi yazışmalarını güvenli şekilde yapmak isteyen esnafa, kayıtlı elektronik posta hizmeti de verilecek. Esnafa, yüzde 10 indirimle e-posta hizmeti sunulacak.(PHA)

Bu Habere de Bakın

Tarım ürünlerinde fiyatlar düştü

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü yaptığı açıklamada tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (ÜFE) Ağustos ayı sonuçlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir