Anasayfa / Genel / “Engellileri rahat ettirmek, toplumun görevidir”

“Engellileri rahat ettirmek, toplumun görevidir”

Kutlu’dan ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

“Engellileri rahat ettirmek, toplumun görevidir”

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu ve bundan dolayı engelli vatandaşlar için engellerin el birliğiyle ortadan kaldırılması gerektiğini dile getirdi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilerin sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunların tüm insanlığın sorunu olduğuna dikkat çekti.

Başkan Kutlu, engelli vatandaşların daha rahat bir şekilde yaşamalarına ortam hazırlamanın, üretici olarak topluma kazandırılmalarının toplumların en önemli sorumluluklarından bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyerek şunları dile getirdi: “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçasıdır. Son yıllarda hükümetlerimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılan sağlık, eğitim, evde bakım hizmetleri ve istihdam gibi çalışmalar, bu vatandaşlarımızın toplumda daha rahat ve söz sahibi olmalarına imkan sağlamış ve büyük takdir görmüştür. Engelli vatandaşlarımızın her türlü alanda ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik düzeylerini artırmak tüm toplumun görevidir. Bugün engelli vatandaşlarımızın daha rahat koşullarda yaşaması, hayat kalitelerinin artırılması konusunda yapacak olduğumuz her çalışmanın kendimiz, ailemiz, yakınlarımız içinde bir yatırım olduğunu unutmamak gerekir. Unutmayalım ki her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dilerim.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Ramazana yağmurla başlıyoruz

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Tunceli ve Bingöl için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir