Genel

En Renkli Fuara Yoğun İlgi

Adıyaman Standında Hacivat Karagöz

En Renkli Fuara Yoğun İlgi

 

Bu yıl 8. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı, Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinden farklı renkleri bir araya getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ, TÜRSAB ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile organize edilen Travel Turkey İzmir-8. Turizm Fuarı, kente hareketli günler yaşatıyor. 30 ayrı ülkeden ve Türkiye’nin her bölgesindeki pek çok kentten 900’ü aşkın katılımcıyı ağırlayan fuarda farklı kültürler aynı çatı altında buluşuyor. Travel Turkey İzmir’in açılış törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, törenin ardından fuarda gezerek katılımcılarla bir araya geldi. Partner ülke İtalya’nın yanı sıra Gambia ve Yunanistan stantlarını ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, yerli katılımcıların da davetlerini kırmadı ve tüm şehirlerin stantlarına uğramaya çalıştı. Birçok yörenin turistik değerlerinin, tarihi ve kültürel zenginliklerinin, yerel ürünlerinin sergilendiği Travel Turkey İzmir, profesyonel ziyaretçiler kadar, seyahat etmeyi sevenler için de kısa sürede keyifli bir dünya turu yapma imkanı sunuyor.

 

8’inci kez kapılarını açtı

İzmir’de, Türkiye’nin turizm alanındaki en büyük organizasyonlarından biri olan Travel Turkey, 8. kez kapılarını açtı. 30 değişik ülkeden yerli ve yabancı 900’den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, partner il olan Adıyaman’da katıldı.

30 değişik ülkeden turizm profesyonellerini bir araya getiren fuarın en renkli standı Adıyaman’ın oldu. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın ev sahipliği yaptığı stant ziyaretçi akınına uğrarken, Adıyaman standında sergilenen Hacivat-Karagöz gösterisi ile efsanevi Paris güzellik tanrıçası ve Helen kıyafetli görevliler ilgi çekti.

Adıyaman Halkoyunları Ekibinin sunduğu gösteriler, beğeni topladı.

Vali Mahmut Demirtaş, bütün misafirlerini 330 metre karelik standa oluşturulan şark köşesinde ağırlayarak, katılımcılara çiğköfte, meşhur kervansaray kahvesi ile peynirli helva ikram etti.

Travel Turkey İzmir Fuarında ayrıca, Adıyamanlı turizmciler turizm profesyonelleri ile görüşmeler e yapıyor.

Tarihi süreç içerisinde bugün kadar bir çok medeniyete harman olmuş Adıyaman’ın sahip olduğu kültür ve turizm potansiyelini dört gün boyunca en iyi şekilde Travel Turkey İzmir Fuarında tanıtmaya çalışacaklarını vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman misafirperver insanları, tarihi ve kültürel birikimi, doğal güzellikleri, eşsiz tarihi mekanları, arkeolojik ören yerleri ve gelişmesini sürdüren alt yapısıyla turizm sektöründe istikbal vaad eden bir ilimizdir. Adıyaman’ın sahip olduğu tüm bu güzellikleri Travel Turkey İzmir Fuarında 4 gün boyunca en iyi şekilde tanıtmaya ve anlatmaya çalışacağız” dedi.

Fuara AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da katılıyor.

Adıyaman standını İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adana Valisi Mustafa Büyük,  Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Muğla Valisi Amir Çiçek, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Prof. Dr. Ahmet Maranki, birçok ilin belediye başkanı, İzmir’deki Adıyamanlılar ile çok sayıda yerli ve yabancı katılımcı ziyaret etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu