Genel

Eğitim Bir Sen Öğretmenevi İçin Temasta

Eğitim Bir Sen Öğretmenevi İçin Temasta

Eğitim-Bir-Sen İlimize Öğretmenevi Ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Yapılması İçin Ankara’da Temaslarda Bulundu.

Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Adıyaman şubesinin yeni yönetiminin göreve gelir gelmez gündeme aldıkları ilk konu ilimize hizmet içi eğitim enstitüsü ve yeni bir öğretmenevi yapılması oldu.

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ve Başkan Vekili Abdullah Turhan, geçtiğimiz günlerde Ankara’da bazı temaslarda bulundular. Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları ve ilimiz milletvekillerini ziyaret ederek Adıyaman’ın yıllardır eksikliğini hissettiği hizmet içi eğitim enstitüsü ve il merkezine yeni bir öğretmenevi yapılmasını gündeme taşıdılar.

Eğitim-Bir-Sen şube başkanı Ali Deniz, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada “ On binden fazla eğitim çalışanın bulunduğu ilimizde mevcut öğretmenevinin yetersiz olduğunu son yıllarda defalarca dile getirdik. Sendikamız yıllardır bu meselenin takipçisi oldu.

Bizler artık bu sorunun bir an önce halledilmesi gerektiği fikrinden hareketle Ankara’ya bir ziyaret yaptık. Ziyaretimizde Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğin 2015-2017 dönemi yatırım teklifi olarak bakanlığa sunduğu 120 yataklı 10 milyon TL bedeli olan projenin takibini yaparak projenin bakanın imzası aşamasına geldiği bilgisini aldık ve bu süreci ilimiz milletvekilleriyle de müzakere ettik. Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Erdoğan ve Salih Fırat’ı TBMM’de ziyaret etme imkanı bulduk. Diğer milletvekillerimiz Ahmet Aydın, Murtaza Yetiş ve Mehmet Metiner ile telefonla görüştük. Bu görüşmelerde tüm milletvekillerimiz bu konunun ilimiz için öneminin farkında olduklarını bunun için de başta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı olmak üzere bakanlık nezdinde konuyu gündeme getirip yakından takip ettiklerini ifade ettiler.

Eğitim- Bir-Sen Adıyaman şubesi olarak ilimize yapılacak hizmet içi eğitim merkezinin ilimize hem eğitim alanında hem de turizm alanında bir katma değer sağlayacağını düşünüyoruz. Öğretmenevi ile birlikte içinde hizmet içi eğitim merkezi olan bir proje çok daha anlamlı olacaktır. Bu durum sürekli yenilenen eğitim anlayışını takip edip kendisini yenilemesi gereken eğitimcilerimize bir hizmet olacaktır hem de ilimizin turizmine, ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Zira bu projenin gerçekleşmesi halinde her yıl ülkenin dört bir yanından hizmet içi eğitim faaliyetine katılmak üzere binlerce eğitimci ilimize gelip belli bir süre burada kalacaktır. Bölgenin turizm merkezi olan ilimizin bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Yıllardır “huzur kenti” olarak nitelendirilen ilimizin bunun karşılığında bu projenin yapılmasıyla ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu