Genel

Cumhuriyet Kutlamaları Yürüyüşle Başladı

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91’inci Yılı Kutlanıyor

Cumhuriyet Kutlamaları Yürüyüşle Başladı

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 91. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi. Yürüyüşe Adıyamanlı vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan Cumhuriyet yürüyüşünde Vali Mahmut Demirtaş, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş Adıyaman Hükümet Konağına kadar yürüdü.

Düzenlenen yürüyüşe Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman Hükümet Konağı önünde son bulan kortej sonrası Atatürk anıtına sunum sırasına göre çelenkler konuldu. Çelenk sunumu sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program sona erdi.

 

Bugün Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Dün başlayan etkinlikler, bugünde sürecek. İlk olarak Valilik makamında Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, tebrikleri kabul edecek.

Kutlama etkinlikleri ise saat 10.00’da Valilik önünde  yapılacak. Protokol tarafından halkın bayramının kutlanmasından sonra, Vali Mahmut Demirtaş bir konuşma yapacak. Şiirler okunacak, halk oyunları gösterisi sunulacak ve tören, resmigeçitle son bulacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu