Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi”ne katılmak üzere Gaziantep’e geldi.

Gaziantep Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile ilgili yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na gerçekleştireceği ziyaretin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi”ne katılacak.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi”ne katılmak üzere Gaziantep’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak Gaziantep Valiliği’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilik önündeki tören mangasını selamladı. Daha sonra Valiliğe geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Ali Yerlikaya’dan brifing aldı.

Valilik ziyaretinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı burada Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve bir grup çocuk karşıladı.

Çocukların kendisine takdim ettiği çiçekleri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti esnasında eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, bazı milletvekilleri ile diğer yetkililer eşlik etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi”ne katılmak üzere Gaziantep’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’teki terör saldırısında yaşamını yitirenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinin ardından, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile diğer yetkililerle Ulu Cami’ye geçti.

Burada Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin aileleriyle görüşerek başsağlığı diledi.

Kur’an-ı Kerim tilavetini ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in okuduğu duayı dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Bakara Suresi’nin ilk ayetlerini okudu.(PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu