Genel

Bugün ve yarın yağış bekleniyor

Bugün ve yarın yağış bekleniyor

 

Adıyaman’da bugün ve yarın yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının 6-10 derece dolayında olması beklenirken, Pazar günü az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Batı Ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı Ve Orta Karadeniz İle Gece Saatlerinde Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun Batısı, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane Ve Adıyaman Çevrelerinin Yağışlı Geçeceği Tahmin Ediliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile gece saatlerinde Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Muğla ve Antalya, öğle saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Sivas, Kayseri, Gümüşhane, Erzincan, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimler ile Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7, İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12, İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16, Adana: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 20, Antalya: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 16, Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı yağmurlu 15, Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı yağmurlu 17,  Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 3, Diyarbakır: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 13(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu