“Bankalar, ülkeyi kaosa sürüklüyor”

06 Nisan 2015 Pazartesi, 10:13

ATSO Başkanı Uslu’dan Müthiş İddia

“Bankalar, ülkeyi kaosa sürüklüyor”

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi kaosa bankaların sürüklediğini söyledi.

Uslu, bankaların kendilerine çeki düzen vermemeleri halinde o bankların ismini açıklayacağını ifade etti.

Bir iş yerinin açılışında açıklamada bulunan Uslu, şu ifadeleri kullandı:

“Bunlar Türkiye’yi kaosa götürmek için yapılan çalışmalardır. İşte daha dün İstanbul Adliyesinde olup bitenleri biz gördük, yaşadık. Bunlar tesadüfü şeyler değildir. Türkiye’yi kaosu götürmek isteyen bankalar vardır. Ben şuanda o bankaların ismini vermek istemiyorum. Böyle devam ederlerse yarın çıkar basında, kamuoyunda, bu bankalarında maksatlı ekonominin kötüye gidişatını lanse etmek isteyenleri, lanse ederim. Kamuoyu arasında yaygara yapmak isteyenlere bir mesaj vermek istiyorum. Esnaf zor durumda, esnafın işleri kötüye gidiyor. Özellikle hemen komşumuzda çok ciddi ekonomiyi ülkemize kazandıran Gaziantep hakkında büyük dedikoduların yapıldığını, bu dedikodularında çok masraflı yapıldığını, ben açık bir şekilde biliyorum. Bizim şuanda Türkiye’nin çok hassas bir dönemden geçtiğini, gerek ortadoğuda bulunmamız nedeniyle Türkiye’nin üzerinde oynan oyunları hepimiz biliyoruz. Özellikle Türkiye’nin şuanda bir seçim atmosferine girdiğini, bunu çeşitli yerlerde Türkiye’yi bir kaosa sürüklemenin bir gayreti çabası içerisindedirler. Ben bunu böyle algılıyorum. Bundan sonraki seçim sürecinde de bu tür şeylerin olabileceğini hesaba almamız lazım, duyarlı olmamız lazım. Akli selim düşünmemiz lazım”

Özellikle bazı bankaların burada bu tür yaygaraları yapıp, dedikodulara şu esnafın şöyle olduğunu, çeklerin ödenmediği gibi haberlerle milletin karşına çıktıklarını iddia eden Uslu, “Ama hiç kimse unutmasın, kıştan sonra bahar geldiğini. Herkese buradan hatırlatmak isterim. Real sektörde bir sıkıntı olduğunu bende biliyorum. Piyasada sıkıntı vardı demek ayrı bir şey, piyasada sıkıntının ötesinde bazen deveyi pire yapmak gibi bir durumda olanlar vardır. Bunları bile bile yaptıklarını ben biliyorum. Bunlar ülkemize hiçbir kimseye fayda getirmeyen durumlardır. Biz daha dirayetli olacağız. Daha çok çalışacağız. Ayakta kalmanın mücadelesini yapacağız. Ben çok umutluyum, Allah’ın izni ile biz bunları aşacağız. Bunlar Türkiye’yi kaosa götürmek için yapılan çalışmalardır” diye konuştu. (BHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz