Genel

Aynı gece, aynı yerde

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgüt tarafından yapılan işgal girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan vatandaşlar tarafından geri püskürtülmüştü. Hain girişim, 3 yılında tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle anılacak.

Adıyaman valiliğinden yapılan açıklamada, resmi tatil de olan 15 Temmuz, yani bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı olarak anılacak. İlimizde yapılacak program şöyle;

Protokol tarafından saat 11:00’de Şehitlik Ziyareti yapılacak, dualar edilecek. Öğle namazını müteakip ise Yeni Pınar Camisinde Mevlid-i Şerif okunacak yapılan Hatm-i Şeriflerin Duası yapılacak.

Demokrasi Parkında 15 Temmuz Resim Sergisi açılışı saat 13.45’te yapılacak. Akşam saat 20.00’de ise Mimar Sinan Parkı Önünde toplanılarak, bayrak ve meşalelerle Hükümet Meydanına Yürüyüş yapılacak.

Saat 21.00’de Hükümet meydanında Saygı Duruşu yapılacak, İstiklal Marşı okunacak, devamında ise Kuran-ı Kerim okunacak. Protokol konuşmalarından sonra Mehteran Takımı Gösterisi, İlahi Gurubunun seslendireceği ilahiler yer alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması da canlı verilecek.

3 yıl önce olduğu gibi yine minarelerden sala okunacak, saat 00:13’te okunacak saladan sonra dua edilecek, ikram yapılacak ve gece 01.00’de 15 Temmuz temalı film, belgesel vb’nin yer aldığı sinevizyon gösterisi yapılacak.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu