Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Avrasya Şairleri Antolojisi’ne Adıyaman’dan Beş Şair Katıldı

03 Mart 2015 Salı, 09:18

Avrasya Şairleri Antolojisi’ne Adıyaman’dan Beş Şair Katıldı

 

18 ülkeden 560 şairin katıldığı, 1700 sayfalık ve iki cilt olarak yayınlanan, Guinness Rekorlar Kitabı’na da aday olan Uluslararası Avrasya Şairler Antolojisi’nin tamamlandığı bildirildi.

Savaş Ünal’ın Genel Yayın Yönetmenliğini, Gonca Aydemir Ünal’ın baş editör olarak görev aldığı antolojinin, dünyanın en büyük antolojisi olduğu ve bu eserin 3. cildinin de hazırlanmakta olduğu belirtildi.

Şiir makinesi olarak adlandırılan, şarkı söz yazarı, bestekar, şair Ali Tekirtüre, Vural Şahin, Aşkın Tuna gibi çok değerli üstatların seçici kurulda görev aldıkları eserin galasının 7-8 Mart 2015 tarihlerinde Antalya’da yapılacağı belirtildi.

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Ülkemizin yaşayan en büyük şairlerimizden Ali Tekintüre, Gazeteci-Yazar-Şair Fahrettin Çelik, Şair Fatma Özger Bilgiç ve Şair Emine Alagöz olmak üzere Adıyamanlı beş şairin eserde yer aldığı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Gazeteci-Yazar Fahrettin Çelik, Adıyaman isminin böylesi devasa bir projede yer almasının sevindirici olduğunu, katılım sağlayan diğer şairlere teşekkür etti. Çelik, “Dünyanın en büyük antolojisi olduğu belirtilen ve Guinness Rekorlar Kitabı’na müracaat edilen bu eserde beş Adıyamanlı şairin yer alması bizlere mutluluk veriyor. Büyük medeniyetlere beşiklik eden Adıyaman’da edebiyatın öne çıkması, kültür ve sanatla anılması gayet doğaldır. Böyle bir çalışmada olmaktan dolayı mutluyuz. Büyük üstatlarla birlik aynı kitapta yer almaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz