Genel

3 Savcı, Yargıtay Tetkik Hakimi Oldu

888 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

3 Savcı, Yargıtay Tetkik Hakimi Oldu

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesinin adli ve idari yargı kararnamesi ile 888 savcı ve hakiminin görev yeri değişti.  Besni ve Gerger’den üç cumhuriyet savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliğine atanırken, 4 savcı ve hakimin de yeri değişti.

HSYK’nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı. Kararname ile Hrant Dink davası hakimi Rüstem Eryılmaz Şanlıurfa hakimliğine ve Balyoz davası hakimi Ömer Diken de Uşak hakimliğine atandı. İki isim de İstanbul dışı göreve gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Bekir Rayif Aldemir, İzmir Savcılığı’na atandı. Manisa Başsavcısı Durdu Kavak, Uşak Savcılığı’na atandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na Fehmi Tosun atandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili görevini yürüten Harun Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

Adıyaman’da atamaları yapılan adli yargı hakim ve savcıları şöyle:

Adıyaman Cumhuriyet Savcısı Buğra Türker, Beyşehir C.Başsavcılığına, Adıyaman Cumhuriyet Savcısı Ergün Güçlü Bor Cumhuriyet Başsavcılığına, Adıyaman Hakimi Sevim Türker Beyşehir Hâkimliğine, Besni Hakimi Semih Onur Danacı, Keban Hâkimliğine, Besni Cumhuriyet Savcısı İlyas Ergen, Yargıtay Tetkik Hâkimliğine, Gerger Savcısı Zafer Adem Gencer Yargıtay Tetkik Hâkimliğine, Gerger Hakimi Yağmur Arslan Gencer Yargıtay Tetkik Hâkimliğine atandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu