27 Engellinin Yüzü Güldü

25 Haziran 2015 Perşembe, 09:05

27 Engellinin Yüzü Güldü

 

Genel merkezi Adıyaman’da bulunan Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanlığı ile Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kardeş dernek olmasıyla beraber 27 engelli vatandaş sevindirildi.

Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanlığı ile Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kardeş dernek olmasıyla beraber İstanbul Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Adıyaman’da bulunan engelli vatandaşların kullanması için 17 adet tekerlekli sandalye, 3 adet yürüme aparatı olan Walter, 7 adet görme engelli baston Adıyaman’a getirilerek Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu’na teslim edildi.

İstanbul’dan getirilen engelli araçları, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhanettin Güler, Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu ve engelli vatandaşların katılımıyla engelli vatandaşlara dağıtıldı.

Engelli araçları dağıtım töreninde bir konuşma yapan Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, oldukça mutlu olduğunu engellilerin sıkıntı ve sorunlarını çözümü noktasında çalışmalar içerisinde bulunduklarını, İstanbul Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğiyle kardeş dernek olmaları ve aynı zamanda kardeş derneğin kendilerine 27 engelli için gönderilen engelli araçlarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Daha sonra konuşan İstanbul Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhanettin Güler ise, oldukça mutlu olduğunu ve Adıyaman’da bulunmaktan dolayı ise, gurur duyduklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Engelli Tekerlekli Sandalyeye binerek açıklamalarda bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise,  Belediye olarak engelliler için ne ellerinden gelen bütün çalışmaları gerçekleştirdiklerini, böyle bir dağıtım töreninde bulunmaktan da mutlu olduğunu belirterek, ileri ki zamanlarda Adıyaman’a engelli rampalarının bulunduğu 3 adet halk otobüsünün de getirileceğini vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından İstanbul Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine plaket takdiminde bulundu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz