Eğitim

Vali Demirtaş, Okul İnşaatlarını İnceledi

Vali Demirtaş, Okul İnşaatlarını İnceledi

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’ın dört bir tarafından yapımı devam eden ve bitirilen bazı okul inşaatlarını inceledi.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında il merkezinde hizmete girmesi planlanan okul inşaatlarını inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, gittiği okullarda yapımı devam eden ve teslim aşamasına gelen okulların son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi alıp, teslim aşamasına gelen okulların çevre düzenleme işinin de bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.

Adıyaman’da eğitim alanında hayalleri olduklarını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da okul ve derslik ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir. İl genelinde başlatmış olduğumuz eğitim seferberliği kapsamında ilimizin dört bir tarafını şantiyeye alanına çevirdik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha modern mekânlarda eğitim ve öğretime devam etmelerini sağlamak için il genelinde son iki yıl içerisinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere toplamda 91 adet okulun inşaat çalışmalarına başladık. Bunların toplam derslik sayısı 1.066’dır. Bunların büyük bir kısmı tamamlanmış,  bir kısmının ise inşaat çalışmaları devam etmektedir. Tüm okullarımızı modern bir yapıyla inşa ettik. İnşaatı devam eden okullarımızın da bitirilerek eğitim ve öğretime kazandırılması amacıyla mesai kavramı gözetmeden yoğun gayret sarf ediyoruz. Yapılan bu yatırımlarla amacımız il genelinde eğitimde topyekûn başarıyı sağlamaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu