Eğitim

“Üniversiteye rağbet Artıyor”

Adıyaman Üniversitesi Tanıtıldı

“Üniversiteye rağbet Artıyor”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Tanıtım Günleri’nin kaynaşmaya, muhabbete ve sevgiye vesile olduğunu kaydetti.

Adıyaman Üniversitesi’ne her yıl ilgi ve alakanın giderek arttığını, bu tür etkinliklerle tanıtıma katkı sağlandığını ifade eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, personelin ve öğrencilerin üniversiteye olan güvenlerinin üst seviyelerde olduğunu aktardı.

Rektör Mustafa Talha Gönüllü, düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günleri etkinliğine benzer etkinliklerin sürekli olmasından yana olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Üniversitemize rağbet her yıl giderek artıyor. Geçen sene üniversitemizi tercih eden öğrenci sayısı 111 bin iken bu yıl bu sayı 272 bini bulmuştur. Bu sene yüzde 100’ün üzerinde öğrenci tercih etmiştir. Adıyaman Üniversitesi tanınmış ve benimsenmiştir. Bu Türkiye’de bir üniversite için büyük bir mutluluktur. Tanındığımızı burada gördüm. En büyük reklam ürünle olur. Eğer ürününüz kaliteliyse, sizi anlatan ürününüz varsa işte o zaman mutlu bir şekilde tekrar bakmanıza gerek kalmadan yolunuza devam edersiniz. Öğrencilerimizin ve personelimizin memnuniyetinden bunu görüyoruz. Öğrencilerimizdeki mutluluğu görüyoruz. Burada bir birleşme, yakınlaşma oldu. Daha çok burada Adıyaman’ın sanayisinden, ticaret erbabı, bürokrasisinden çok sayıda kişiyle bir araya gelme ve muhabbet oldu. Bu büyük bir avantajdır. Keşke Adıyaman’da da her gün bu topluluğu bir araya getirebilsek, insanlar arasındaki diyaloğun olmasına neden olacaktır. İnsanlar birbirini tanıyor, bir muhabbet gelişiyor, sevgi gelişiyor. Adıyaman’ın sevgisi artıyor.  Dışarıdan gelenler de Adıyaman Üniversitesi’ni tanımış oldular. Biz kendi öğrencilerimizle kendimizi tanıtıyoruz. 81 ilden gelen öğrencilerimiz ve yurt dışından gelen öğrencilerle tanıtımımızı yapmaya çalışıyoruz. Hızlı bir fonksiyonla tanıtımımızı yapıyoruz.” (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu