Eğitim

Üniversiteye CNC Freze Cihazı Alındı

Üniversiteye CNC Freze Cihazı Alındı

 

Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü’ne, Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) biriminin desteği ile hazırlanan “Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Alt Yapısını Geliştirme” projesi kapsamında “CNC Freze” cihazı alındı.

Besni MYO’dan sonra merkez kampüsteki Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na da alınan bu cihazla öğrencilerimiz metal üzerine istediği şekli yapabilirken bilgisayarlı sistem de girilen kodlar aracılıyla metal üzerinde gereken her türlü işlemi yapabilecek. Cihaz metal parçaları ayrı ayrı işlemek yerine girilen bilgisayar kodları ile bir bütün halinde işleyecek. Logo, insan yüzü vb. birçok şekli metal üzerine işleyebilme özelliğine sahip olan cihaz öğrencilerimizin mezun olduktan sonra istihdam edilebilirliğinde de rol oynayacak. Bu cihazı kullanmayı öğrenen öğrencilerimiz CV’lerine bir özellik daha ekleyerek iş hayatında rakiplerinin bir adım daha önüne geçmiş olacak. Öğrencilerimiz bu cihazı kullanabilmekle iş hayatında daha değişik ve yüksek mevkilerde çalışabilirken diğer çalışanlara göre de daha yüksek maaş alacaklar.

Cihaz hakkında kısa bir değerlendirme de bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü şöyle konuştu: “Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek bunları Üniversitemize kazandırıyoruz. Öğrencilerimizin daha nitelikli eğitim görmeleri, uygulamaya yönelik pratik kazanmaları ve öğretim elemanlarımızın daha kaliteli ortamlarda araştırma yapıp, eğitim vermeleri için Üniversitemizin imkânlarını sonuna kadar seferber ediyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu