Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Üniversitenin Spor Kompleksi Genişliyor

21 Ekim 2016 Cuma, 10:55

Üniversitenin Spor Kompleksi Genişliyor

 

Adıyaman Üniversitesi külliye içerisinde inşa ettiği spor kompleksi yapılan ikinci kapalı halı saha ile genişliyor.

Üniversite inşa ettiği stadyum, kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, basket sahaları ve kapalı halı saha ile ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak konuma ulaştı.

Külliye içerisinde inşa edilen ve bir kompleks halinde yer alan spor kompleksinde kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, basket-voleybol-tenis maksatlı sahalar ve kapalı halı saha ile birlikte ikinci kapalı halı sahanın inşaatı da başladı.

25×45 metre boyutlarında yapılacak olan 2. kapalı halı sahanın zemininde de sentetik çim kullanılacak. FIFA standartlarına göre yapılan halı sahanın üst kısmında birincisinde olduğu gibi çelik konstrüksiyon ve trapez alüminyum çatı kaplama sistemi kullanılacak.

84 metrekare kapalı alana sahip olacak olan iki halı sahanın arasında inşa edilecek yapıda ise 2 soyunma odası, wc, duş ve lavabolar bulunacak.

Spor kompleksinin genişlemesiyle ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, 2. Kapalı halı sahanın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi olarak Adıyaman’a katma değer oluşturmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Spor tesislerine yaptığımız yatırımlarla üniversitemiz öğrenci ve personeli için ortamı spora elverişli hale getirdik. Üniversitemizde birçok spor alanında müsabakalar da yapılabilecektir. Spor kompleksimizde bulunacak bu halı sahamız da Adıyaman’a ve Üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: