Eğitim

Üniversitede 45 Akademisyen Görevden Uzaklaştırıldı

Üniversitede 45 Akademisyen Görevden Uzaklaştırıldı

 

Adıyaman Üniversitesi’nde 45 akademisyen görevden uzaklaştırıldı. Adıyaman’da, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında gözaltına alınan 9 zabıt katibinden 2’si ise tutuklandı.

1 Eylül 2016 tarih ve 29818 mükerrer sayı ile yayınlanan Resmi Gazetede 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereğince görevden uzaklaştırılan akademik personel içinde üniversiteden 45 akademik personel yer aldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, “Bu personelin üniversitemize giriş ve girme biçimleri şu şekildedir: 14’ü Haziran 2011’den önce, 21’i 2012-2013’te, 1’i yök tarafından yollanan kapatılan Polis Okulu, 3 adeti TUS ÖSYM ile, 1’i ÖYP YÖK ile, 2015 yılı girişli yok, 2016’da alınan 1 kişi şeklindedir. Listede PKK terör örgütüne destek veren 4 akademisyen de bulunmaktadır” denildi.

 

FETÖ’den 2 Zabıt Katibi Tutuklandı

Adıyaman’da, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında gözaltına alınan 9 zabıt katibinden 2’si tutuklandı.

15 Temmuz bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ üyesi olduğu ileri sürülen 9 katip gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 9 katip Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadeki sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkeme tarafından 2 katip tutuklanırken, 7 katip ise denetimli serbestlikten yararlanarak serbest bırakıldı.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu