Üniversite Öğrenci Kontenjanları Arttırıldı

19 Haziran 2015 Cuma, 09:21

Üniversite Öğrenci Kontenjanları Arttırıldı

 

Adıyaman Üniversitesi 2014-2015 Öğretim yılında 4 bin 471 öğrenci alımı gerçekleştirirken 2015-2016 Öğretim yılında kontenjanlarını arttırarak 5 bin 869 öğrenciye kapılarını açacak.

Verdiği kaliteli ve çağdaş eğitim, aldığı kalite standartları ve her gün daha da gelişip güzelleşen modern kampüsü ile ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasına giren Adıyaman Üniversitesi, önümüzdeki tercih döneminde 5 bin 869 öğrenciyi daha Adıyaman Üniversitesi ailesine katarak hayata hazırlayacak.

Her yıl artan bölüm sayısı ile birlikte öğrenci sayısını da artıran Adıyaman Üniversitesi ayrıca bu yıl 6 yeni bölüme 280 öğrenci daha alacak. Bu yıl ilk defa öğrenci alacak Eczacılık Fakültesinin yanı sıra yeni açılan Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi (İÖ) bölümüne, Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.

Adıyaman Üniversitesi’nin her geçen gün yükselen bir değer olmasının hem ilimiz hem de Adıyaman Üniversitesi açısından gurur verici bir gelişme olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü şunları söyledi: “Üniversitemizin Adıyaman’a yaptığı ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarla ilimiz için çok önemli bir yerde olduğunun farkındayız. Bizleri gece gündüz demeden çalışmaya sevk eden ölçülerden biri de budur. Bu konuda bizlerle birlikte gayret gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her yönüyle büyüyüp gelişen bir üniversite olarak cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz