Eğitim

Üniversite Kreşi Eğitime Başladı

Üniversite Kreşi Eğitime Başladı

 

Adıyaman Üniversitesi kampüs alanında inşa edilen kreş, şubat tatilinin ardından ilk öğrencilerini alarak eğitime başladı.

6 sınıf, 3 dinlenme odası, 1 oyun odası, 1 sineme odası ve idari odalarla hizmete başlayan kreşimiz kayıt yaptığı 14 öğrenci ile eğitime başladı. Üniversitemiz Turizm ve Uygulama Oteli’nin hazırladığı yemeklerle günlük üç öğün yemek veren kreşimiz, eğitim programı olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2012 yılında güncellemiş olduğu eğitim programını temel almaktadır. Bu programa göre kreşe gelen öğrencilere güne başlama, kahvaltı, eğitim (hikaye, oyun, müzik, fen, kavram çalışması), öğle yemeği, dinlenme, ikindi kahvaltısı, eğitim (drama, satranç, dans), günün değerlendirmesi ve eve gitme zamanı gibi etkinliklerin olduğu program uygulanmaktadır. Kreşimiz bu etkinliklerin yanında kendine güvenen, kendilerini rahat ifade edebilen, sorumluluk alabilen, mutlu sağlıklı ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca çocukların zihinsel gelişiminin yanında sosyal, duygusal, fiziksel gelişimine yönelik çalışmalar da yapılıyor.

Eğitime başlayan kreşi ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kreşte incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu ve Kreş Müdürü Öğr. Gör. Ruken Ünlü’nün de hazır bulunduğu ziyarette, incelemelerinin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Gönüllü şöyle konuştu: “Modern bir üniversite inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun bir parçası da Üniversitemizin akademik ve idari personellerinin çocuklarının eğitim göreceği kreşti, bunu da inşa ederek personellerimize kazandırdık. Bu kreşimiz de bahar dönemi ile birlikte eğitime başladı. Üniversitemize ve akademik ve idari personelimize hayırlı olsun. Eğitim görecek çocuklarımıza da başarılar diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu