Tut’a yeni nesil Z-Kütüphane

22 Mayıs 2017 Pazartesi, 09:03

Tut’a yeni nesil Z-Kütüphane

 

Tut ilçesi Abuzer Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesinde, yeni nesil Z-Kütüphane kuruldu.

Açılışa, Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, Tut İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu, Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okulun kütüphanesi değişti. Öğrencilere ödev hazırlama, çıkış alma ve dijital öğrenme içerikleri ile çalışma yapma şansı yeni nesil Z-Kütüphanede yakaladı. 100 metrekarelik alanda tasarlanan Z-Kütüphane yaklaşık 82 bin TL’ye mal oldu. İçeresinde 2 bin kitabın yanında 9 adet masaüstü bilgisayar, oyun alanı ve rengarenk tasarımlı sandalye ve masalar, sınırsız internet kullanımı, zeka geliştirici oyunlar ve eğlendirici müzikleri bünyesinde barındırıyor. Öğrenciler Tut ilçesinde faydalı aktiviteler yapacakları, doğru bir şekilde vakit geçirecekleri sınırlı sayıdan olmasından dolayı Z-Kütüphanesi oluşması ile öğrenciler güvenli ortamlarda vakitlerini kendilerine fayda sağlayacak aktivitelerle geçirecekler.

Abuzer Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Sakup Özsoy, “Tut ilçemize kazandırdığımız bu hizmetle öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında içinde birçok etkinlik yapabilecekleri, son derece modern şekilde dizayn edilmiş bir kütüphane kazandırmanın onuru ve gururu içindeyiz. Okul olarak ’Her kitap bir insan’ sloganıyla hareket edip açtığımız bu projeyle öğrencilerimiz internet kafelere gitmeden istedikleri her bilgiyi kısa ve güvenilir bir şekilde ulaşabileceklerdir. Emeği geçen herkese minnettarız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, konuşmasında öğrencilerin önemsenmesi gerektiğini ve bu öğrencilerin yarınların büyükleri olacağı bilinciyle onların vatanını seven, ülkesine bağlı bireyler olmaları için çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurguladı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz