TEOG’un İki Şampiyonu Adıyaman’dan

23 Haziran 2015 Salı, 09:44

TEOG’un İki Şampiyonu Adıyaman’dan

 

Adıyaman 1 Aralık İlkokulu TEOG’da iki Türkiye birincisi çıkararak, adını şampiyonlar arasına yazdırdı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG-2) sınavlarında tüm sorulara doğru cevap veren 1 Aralık İlkokulu 8. Sınıf öğrencisi Ekin Seçilmiş ve Kiraz Özer Türkiye şampiyonu oldu.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yetiş ve Okul Müdürüyle birlikte Ekin Seçilmiş’i evinde ziyaret ederek, gösterdiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette konuşan Ekin Seçilmiş, hedefinin Galatasaray Lisesi olduğunu belirterek, “Bu başarıyı sağlamamda bana her türlü desteği veren aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Bu başarıda onların büyük katkısı bulunmaktadır” dedi.

1 Aralık İlkokulu 8. Sınıf Öğrencisi Ekin Seçilmiş’i tebrik eden Vali Mahmut Demirtaş ise, “Öğrencimizin başarısında son dönemde eğitim alanında ivme kazandırdığımız yatırımların yanı sıra eğitimde çıtayı yükseltmek amacıyla hayata geçirdiğimiz projeler ile velilerimizle yaptığımız işbirliğinin büyük katkısı bulunmaktadır. Adıyaman olarak öğrencilerimizin bu başarılarından gurur duyuyoruz. Hedefimiz elde edilen başarıların daha da üstüne çıkmaktır.  Bu başarıda emeği geçen başta öğrencimizin öğretmenlerine, okul idarecilerine ve ailesini tebrik ediyorum” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, TEOG-2 Türkiye Şampiyonu Ekin Seçilmiş’e başarılarının devamını dileyerek, bir adet diz üstü bilgisayar hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz