Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Tarım, şimdi bilimsel yapılacak

06 Haziran 2015 Cumartesi, 10:06

Üniversite’de Yeni Bir Fakülte Kuruldu

Tarım, şimdi bilimsel yapılacak

 

Adıyaman Üniversitesi bir fakülteye daha kavuştu. Bakanlar Kurulu’nun 2015/7723 sayılı kararı ile Adıyaman Üniversitesinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi açılacak.

2015/7723 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmasına karar verilen fakülte 5.06.2015 tarihli 29377 sayılı resmi gazetede yayınlanarak Adıyaman Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin kurulması kararlaştırıldı.

Tarım kenti olan Adıyaman için büyük önem taşıyan fakülte Üniversite bünyesinde kurularak Adıyaman’a hizmet verecek. Tarımsal Uygulama ve Arazi Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADYÜTAYAM) ile birçok hizmetler sunan üniversite, bu fakülte ile çiftçilerin yanında olarak daha çok hizmet sunma imkânı bulacak.

Hayırlı olsun dileklerinde bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, bunun Adıyaman için önemli bir karar olduğunu belirterek, “Yeni kurulan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Adıyaman Üniversitesi’nin vizyonuna da önemli katkı sağlayacaktır. Tarım ülkelerin önemli ekonomik sektörleri arasında ve aynı zamanda olmazsa olmaz yaşamsal sektörleri arasında yer almaktadır. İnsanlık var oldukça ve toplumun gıda ve giyim gereksinimi devam ettikçe, tarım vazgeçilmez sektörlerinden birisi olacaktır. Tarım ya da Ziraat Fakülteleri, toplumun temel gereksinimlerini karşılayan, gerek devlet ve gerekse özel olmak üzere ilgili sektörlere mühendis yetiştiren okullardır. Bu Okullardan mezun olacak öğrenciler; toprak, bitki, hayvan ve gıda ile ilişkili alanlarda kendilerine iş bulabilmektedirler. Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin üniversitemize kazandırılmasından dolayı başta Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere bakanlar kuruluna ve YÖK’ün değerli üyelerine şükranlarımız sunuyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz