Eğitim

Stratejik Ortaklık Projesi Kabul Edildi

Stratejik Ortaklık Projesi Kabul Edildi

 

Adıyaman Üniversitesi,  Mart 2014’te Avrupa Birliğine Erasmus plus programı kapsamında sunulan “Integration of People with Disabilities through Learning” (Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yolu ile Topluma Kazandırılması) başlıklı, uluslararası çok ortaklı projesi AB fonlarından 125,762 Euro hibe almaya hak kazandı.

Aralarında İspanya, İtalya, Yunanistan, Polonya, Malta ve Latviya’nın bulunduğu ülkeler ile stratejik ortaklık anlaşması Mart-2014 ayında, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü tarafından imzalanmıştı.

Toplamı iki yıl sürecek olan projenin, Adıyaman Üniversitesi adına proje Yöneticisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın, Proje yürütücüleri, Yrd. Doç. Dr. Bayram Erzurumluoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Murat Ayan olup projenin uluslararası yaygınlaştırma ve sürdürülebilirliğini sağlama faaliyetlerini gerçekleştirecekler.

Proje kapsamında şu faaliyetlerin yer aldığı belirtildi;

8 dilde (İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Latviaca, Lehçe, Maltaca ve Türkçe) bilgi platformu oluşturulacak.

Engeli olan bireyler konusunda eğitmenlerin eğitimi hizmetleri sunulacak.

Eğitim Kurumları ve Sivil Toplum Örgütlerince engeli olan bireylerin eğitimlerini iş dünyasına transferlerinin nasıl yapabilecekleri konusunda eğitim sağlanacak.

Engeli olan genç bireylerin daha yüksek seviyede iş bulabilmeleri için hizmet birimlerinde çalışanlara yönelik eğitimler verilecek.

TV, radyo, diğer basın yayın kuruluşları, sosyal ağlar ve de bilimsel yayınlar yoluyla engeli olan bireylerin önlerindeki problemlerin çözülmesi için farkındalık çalışmaları yürütülecektir.

Proje misyonunun gerçekleştirilmesi hususunda taktik geliştirebilmek için iki uluslararası tecrübe değişimi toplantısı yapılacak.

Sivil Toplum Örgütleri, Özel ve Kamu Sektör Katılımcıları, Eğitim Kurumları ve Üniversitelerin yer alacağı iki uluslararası konferans düzenlenecek.

Engeli olan bireylerin problemlerinin çözülmesi ve araştırılması konusunda referans kaynak kütüphanesi oluşturulacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu