Eğitim

“Sorumluluğun ön koşulu okumaktır”

Atar, Öğrencilerle sohbet etti

“Sorumluluğun ön koşulu okumaktır”

 

Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde (MTAL) Gazeteci Yazar Necati Atar tarafından verilen konferans büyük ilgi gördü.

Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine “Sorumluluk ve Kitap Sevgisi” üzerine konferans veren Necati Atar; “Çağı yaşayan her birey, eş zamanlı farklı alanlarda sorumlulukları vardır. Her bireyin sorumluluk duyacağı alanda bulunması ne kadar gerekli ise kendini ilgilendirmeyeceği alanda sorumluluk taşımayabilir. Herkesin her şeyden sorumlu olduğu bir ülkede hiç kimse sorumluluğunu yerine getirmiyor demektir.  Birey olarak sorumlusu olduğumuz yer ve zamanlar olduğu gibi kurum ve kuruluşlarında sorumluluklarından kaçınmamalıdır. Sorumluluğun zayıfladığı toplumlarda çürümenin başlayacağını, başarının azalacağını, kaotik ortamların kaçınılmaz olduğunu” söyledi.

Necati Atar; “Her okulda olduğu gibi Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin çağın sorumluluklarını idrak etmesi ve yerine getirmesi için ön koşul okumaktır. Bunun için her okulda donanımlı bir kütüphanene olması elzemdir.  Bu amaçla yıllar önce Adıyaman İl genelinde başlattıkları “Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası çerçevesinde birçok okula toplamda 70 bin kitap sağlandığın”ı söyledi. Böyle bir projenin içinde kaldığı için çok mutlu olduğunu, bu kütüphanelerin kitaplarla zenginleşmesiyle eğitim kalitesinde iyileşmelerin yaşandığını açıkladı.

Necati Atar; Bir Adıyamanlı olarak şehrimizin imkânlarında yetiştiklerini, bu Adıyaman’ın kendilerine kazandırdıkları ile bu günlere geldiklerini söyledi. Gençlerin günümüz koşullarında daha iyi eğitim olanaklarına sahip olduğunu gelecekte şehrimizin daha iyi koşullara taşınacağı umudunda olduğunu belirtti.

Okul Müdürü Zeynel Karataş; Adıyaman’ın saygın Şair ve yazarlarından Sayın Necati Atar’ın okulumuzun davetini kabul etmesinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu