Eğitim

“Sevmeyince öğretmenlik yapamazsınız”

Aday Öğretmen Eğitimleri Başladı

“Sevmeyince öğretmenlik yapamazsınız”

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adıyaman’a gönderilen 370 aday öğretmenin eğitimine başlanıldı.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen tören ile eğitimler start aldı.ADIYAMAN’DA ADAY ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ BAŞLADI Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mecit Dönmezbilek, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, müdür yardımcıları, şube müdürleri, danışman öğretmen ve aday öğretmenler katıldı.

Eylül ayına kadar devam edecek olan aday öğretmen eğitimlerine 370 aday öğretmen, 370 danışman öğretmen katılıyor. Adıyaman’da 9 ayrı grup halinde eğitime alınacak olan aday öğretmenlere mesleki bilgiler, ders anlatımı, yönetim ve iletişim konularında eğitim verilecek

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ADIYAMAN’DA ADAY ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ BAŞLADIDaire Başkanı Mecit Dönmezbilek konuşarak öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsettiler.

Seyfi Özkan konuşmasında, “Danışman öğretmen kendisine teslim edilen öğretmenimize ideolojik, sendikal düşüncenizi empoze etmesin. Ona iyi örnek olun.  Sayın Bakanımız bu konuya çok büyük önem veriyor. Kendisi için hayati bir proje olduğunu söyledi. Bu projenin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi, bizim gayretimize, bizim ilgimize bağlıdır” ifadelerini kullandı.

Daire Başkanı Mecit  Dönmezbilek ise, “Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘Öğretmenliği sevmezseniz, kendinizi adamazsanız, bu iş yapılacak bir iş değil.’ Herhangi bir kurumda görev yaptığınızda mesai sabah 8’de başlar, akşam 17’de mesai biter. Öğretmenlik 24 saat esasına dayalıdır. Adanmış öğretmen isek, o çocuklarımızı iyi insan, faziletli insan, erdemli insan haline getirebilmek gayretindeyiz. Sizlerde gayretli birer eğitici olarak, erdemli öğrenciler yetiştireceksiniz” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu