Eğitim

Parası TOBB’dan Özeni Adıyaman’dan

Parası TOBB’dan Özeni Adıyaman’dan

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı, Adıyaman’da 16 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptırdı. Okulun açılışına da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptı. Törene TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Adıyaman protokolü de katıldı. Ancak, Türkiye’de herhangi bir kente yapılabilecek bir okulu, TOBB Adıyaman’a yapmıştı, özen göstermek ve okulu sağlam yaptırmak da Adıyaman’a ait olmalıydı. Ne yazık ki öyle olmadı.

TOBB tarafından Adıyaman’da yaptırılan 16 derslikli, 200 kişilik pansiyonu ve spor salonu olan Adıyaman Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle açıldı. Açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

Okulun bahçesine döşenen kilitli parke taşların kırık dökük, eğri büğrü olması, bazı duvarlarda çatlak bulunması, bahçede engebeli bir alan oluşturulması ve molozların öylece durması, Adıyaman’ın güzel bir hizmete karşılık, özen göstermediğini ortaya koydu. Adıyamanlılar olarak  TOBB’a teşekkür etmek gerekiyor ama okulun yapımına özen gösterilmemesinin sitemi kime yapılacak, o belli değil, kendi kendimize mi?

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu