Eğitim

“Öğrencilerin güvenliğine önem verilmeli”

Memursen’den Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

“Öğrencilerin güvenliğine önem verilmeli”

 

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, öğrencilerin güvenliğine dikkat çekerek, “Herkesi Sorumlu Davranmaya Çağırıyorum” dedi.

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı bugün açılıyor. Milyonlarca öğrencinin ve öğretmenin ders başı yapacağı bugün okulla yeni tanışan çocuklar ve velileri için ayrı bir anlam taşıyor. Yeni ders yılının açılışı münasebetiyle açıklamalarda bulunan Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim çalışanları adına hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini ifade ederek ülkemizin çok zor zamanlardan geçtiğini belirtti. Özellikle doğu ve güneydoğu illerinde eskiden beri yaşanan zorlukların üstüne son zamanlarda terör örgütünün saldırıları dolayısıyla eğitim öğretimde yaşanması muhtemel aksaklıklar için ciddi önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Ali Deniz öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve diğer tüm eğitim çalışanlarının güvenliklerinin sağlanmasının kendileri açısından hayati önem taşıdığını dile getirerek diğer sendikal yapıların da bu anlamda üzerlerine düşen sorumluluğu göstermeleri gerektiğini, eğitim öğretimi aksatacak faaliyetlere mahal verecek veya destek niteliği taşıyacak hallerden uzak durmaları temennisinde bulundu. Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın eğitiminde daha sorumlu davranılmasının önemine değinerek sözlerine şöyle devam etti: “ Eğitim Bir Sen olarak yeni eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci, veli ve eğitimin tüm paydaşları için hayırlı olmasını diliyoruz. Terör örgütünün saldırılarının yoğun yaşandığı bir dönemde bazı endişelerin yaşandığını düşünüyoruz. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin güvenlikleri hususunda üst düzeyde bir ihtimam gösterilmesini bekliyor, bütün sendikal yapılanmaları sorumlu davranmaya davet ediyorum. Büyük Türkiye Cumhuriyetinin bu anlamda gerekli tüm önlemleri alacağına inanıyoruz. Çalışanlarımızın fedakarlıklarının bu dönemde daha büyük anlam kazandığını düşünüyoruz. Eğitim Bir Sen olarak yaşanacak bütün aksaklıklarda öğretmenlerimizin daha önce de olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olacağız.”

Okullarda yaşanan şiddet olaylarına da değinen Ali Deniz öğretmelere şiddet hususunda gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini dile getirerek bu anlamda mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı. Dershanelerin kapatılmasıyla yeni bir döneme girildiğini söyleyen Deniz, destekleme ve yetiştirme kurslarının öğretmenler için bir ek ders kaynağı olarak sunulduğunu, yapılan ciddi mücadele sonucunda kurs ücretlerini istedikleri düzeye çektiklerini ifade ederek bu kursların ücretli öğretmen istihdamını da sağladığını belirterek en kısa zamanda ücretli çalışan veya henüz atanamamış öğretmen adayları için de bir üretilmesi gereğini vurguladı.

Üçüncü dönem toplu sözleşme görüşmelerinde Memur Sen olarak bir tarih yazdıklarını söyleyen Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz “ tüm eğitimcilerimizin özlük ve mali hakları ile ilgili mücadelemiz yılmadan devam edecektir “ dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı