Öğrencilerden Tübitak Bilim Fuarı

23 Mayıs 2015 Cumartesi, 09:26

Öğrencilerden Tübitak Bilim Fuarı

 

Adıyaman Merkez Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı.

Adıyaman Merkez Anadolu Lisesi Müdürü Uzman Psikolojik Danışman Abdulkerim Işık, öğrencilere bilim sevgisinin arttırılması, merak duygusunun tatmin edilmesi ve akademik eğitime somut, eğlenceli bir bakış açısının geliştirilmesi amacıyla bu projeyi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Anadolu Lisesinin TUBİTAK destekli bilim fuarına yoğun bir katılım vardı. Öğretmenlerin rehberliğinde öğrenciler tarafından geliştirilen 50 dolayında proje tüm davetlilere, öğrencilere ve tüm eğitim camiasının beğenisine sunuldu.Ogrencilerden-Tubitak-Bilim-Fuari-(8)

Adıyaman Anadolu Lisesi tarafından ilki gerçekleştirilen Bilim Fuarında; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Tarih, Felsefe, Rehberlik, vb. alanlarda çok sayıda bilimsel bilgilere ve eğitsel konulara farklı bakış açıları ortaya konuldu.

Fuarın açılışını yapan Vali Mahmut Demirtaş, “Sergilenen eserleri inceleyerek, eserlerle ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

Bu tür etkinliklerle öğrencilerin vizyonunu genişlettiğini kaydeden Vali Demirtaş, “Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayarak, onların bakış açılarını zenginleştirmektedir.  Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu tür etkinliklerin de devamını diliyorum” dedi.

Anadolu Lisesi Sergi Salonunda gerçekleşen fuar açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, Okul Müdürleri, öğrenci ve velileri katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz