Eğitim

Öğrenciler Sınavdan, Veliler Heyecandan Terledi

Öğrenciler Sınavdan, Veliler Heyecandan Terledi

 

Adıyaman’da, YGS’ye girecek çocuklarıyla beraber sınav yerine gelen velilerin heyecanı gözlerden kaçmadı.

2 milyon 178 bin 563 öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmek için girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Adıyaman’da da büyük heyecan yaşandı. Sınavın başlama saatinden önce çoğu öğrenci sınava girecekleri okullara gelirken, bazıları ise sınava son anda yetişti.

Sınava girecek öğrenciler polisler tarafından tek tek üst araması yapılarak sınıflara alındı. Sınav saati öncesi okulları gezen Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, telsizden emniyet birimi çalışanlarına, “Bütün ekiplerimiz, en üst seviyede duyarlı duruma geçsinler, sınava yetişemeyecek durumda olan vatandaşlarımız olursa da mutlaka yardımcı olsunlar. Trafiğin sıkışık olan yerlerinde sadece trafik polislerimiz değil, resmi ekiplerimiz de trafiğin akışını sağlasınlar. Vatandaşlarımızın bu sınavı sorunsuz ve sıkıntısız geçirmesini diliyorum” şeklinde anons yaptı. Öğrenciler sınavda ter dökerken veliler ise okul bahçesinde dualar edip Kuran-ı Kerim okudu.

 

YGS Sonrası Kent Merkezinde Vatandaş Yoğunluğu

Adıyaman’da, YGS sonrası kent merkezinde vatandaş yoğunluğu yaşadı.

2 milyon 178 bin 563 öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmek için girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Adıyaman’da da büyük heyecan yaşanırken sınav sonrası kent merkezinde yoğun bir kalabalık oluştu. Sınavdan çıkan çoğu kişi sınavın stresini üzerinden atmak için kent merkezinde gezerken çoğu kişi ise cafe, park ve Adıyaman Kalesi’ne adeta akın etti.(İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu