Eğitim

Öğrenciler Matematik Olimpiyatlarına Hazırlanıyor

Öğrenciler Matematik Olimpiyatlarına Hazırlanıyor

 

Adıyaman’da, ortaokul ve lise öğrencileri TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından gerçekleştirilecek olan Matematik Olimpiyatlarına hazırlanıyor.

RAM bünyesinde açılan Matematik kursuna Ortaokul, Lise ve Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 25’er öğrenci olmak üzere toplam 75 öğrenci eleme usulü ile seçildi. Öğrenciler, TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarına katılabilmek için ilk olarak Mayıs ayında Gaziantep ilinde yapılacak olan bölge ön eleme sınavına katılacak. Yoğun ve disiplinli bir şekilde devam eden matematik kursunda öğrencilere, Sayılar Teorisi, Analiz Geometri ve Sonlu Matematik gibi farklı konular öğretiliyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’la birlikte Adıyaman Valiliği Koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde Matematik Olimpiyatlarına hazırlık için açılan kursları gezerek öğrencilerle sohbet edip başarı diledi.

RAM bünyesinde açılan kursta öğrencileri ziyaret ederek moral ve motive eden Vali Mahmut Demirtaş, “TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek olan Matematik Olimpiyatlarında sizlere başarılar diliyorum. Matematik dersi öğrencilerimiz açısından biraz zor gibi geliyor ama bu sizin için korkulan bir şey olmamalıdır. Bir şeyi başarabilmek için öncelikle inanmak gerekir. Çünkü inanmak başarının yarısıdır. Onun için geleceğe güvenle bakın ve hedeflerinizi yüksek tutun. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Hiçbir başarı da, çalışmadan, emek sarf etmeden, çaba göstermeden elde edilemez. Çok çalışır ve gayret ederseniz, mutlaka hedeflerinize ulaşırsınız. Azmin elinden hiç bir şey kurtulmaz. Yarının Türkiye’sini oluşturacak siz gençlerden TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarında iyi bir performans bekliyoruz. Bu heyecanı da sizlerde görüyorum. Bizler de sizleri hayatta başarılı kılmak ve Adıyaman’ın geleceğini sağlam temellere oturtmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Adıyaman’ın gurur abidesi olacak sizlere katılacağınız olimpiyatlarda şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Matematik Olimpiyatlarına hazırlanan gençleri ziyaretin ardından Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet, Adıyaman Valiliği koordinesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde YGS ve LYS’ye hazırlık için dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik ücretsiz açılan kurslarda eğitim gören Lise mezunu öğrencileri ziyaret ederek, konu anlatımlı ders kitabı, soru bankası ve test yayınlarını dağıttı.

Test kitapçıklarını alan öğrenciler ise, Adıyaman’da eğitime verdiği destek ve gençlere gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ederek, YGS’de başarı sözü verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu