Eğitim

MYO’ların Eğitim Altyapısını Güçlendirilecek

MYO’ların Eğitim Altyapısını Güçlendirilecek

 

Adıyaman Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) biriminin desteği ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat AYDIN’ın hazırlamış olduğu “Meslek Yüksekokullarının Eğitim Altyapısını Güçlendirme” adlı proje kapsamında yapılan kitap çalışması devam ediyor.

Proje kapsamında eğitim-öğretim sürecinde öğrenilecek konuya yönelik eğitim materyalleri ele alınarak incelendiği  ve ülkemizdeki meslek yüksekokullarının yaygın olmasına karşılık ders kitaplarının yeterli düzeyde olmadığı tespit edildiği belirtildi.

Meslek yüksekokullarında ders veren öğreticilerin kaynaklarını farklı kaynaklardan not alarak hazırladığı ve bunun da çoğu zaman lisans eğitimine yönelik eğitici ve öğrenci arasındaki yeterli eğitim bağını kuramadığı görüldüğü belirtilerek, bu proje ile bu eksikliğin giderilmesi ve uzun yıllar deneyimi olan eğiticiler tarafından ders kitaplarının hazırlanmasının öngörüldüğü belirtildi.

Haziran ayında başlayan çalışmalar 6 ay içerisinde tamamlanarak Aralık ayında baskıya hazır hale getirileceği belirtildi. Adıyaman Üniversitesi bünyesindeki öğretim elemanlarının hazırlayacağı kitaplar 15 farklı alanda yazılacak. Böylece çeşitli iş kollarına nitelikli insan gücü ve küresel rekabette büyük rol oynayan, mesleki alanda iyi eğitilmiş, kalifiye işgücüne elaman yetiştiren meslek yüksekokulları öğrencilerine yeni kaynaklar ile iyi bir eğitim verecek.  Bunun yanında hazırlanacak kitaplar diğer illerdeki okullara da satışı gerçekleştirilecek. Böylece projenin bir hedefi de yerel ekonomiye katkı yapması olduğunu,  bu kitapların birim fiyatları da ekonomik olması planlanarak tüm öğrencilerin hazırlanan kaynaklara ulaşmasının hedeflendiği belirtildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu