Eğitim

MYO’da okuma etkinliği

MYO’da okuma etkinliği

 

Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından öğrencilere yönelik üniversite kütüphanesinde okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tanju Teker, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Öğrencilerde okuma alışkanlığı oluşturmak, öğrencilere kütüphaneyi sevdirmek ve öğrencilerin okuyarak meslekleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü öğrencilerle birlikte kitap okudu. Kitap okumanın etkinliğinin ardından öğrencilerin sorunlarını da dinleyen Rektör Prof. Dr. Gönüllü öğrencilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere yaptığı tavsiyelerde Cemil Meriç’in “Kitap zekayı kibarlaştırır” sözüne vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Gönüllü, karanlıktan kurtulmanın ve geleceği aydınlatmanın yolunun kitap okumaktan geçtiğini söyledi.

Bir motordan güç elde etmek için nasıl motorun yağ ve yakıta ihtiyacı varsa insan zihninin ve aklının da okumaya ihtiyacı olduğunu belirten Rektör Gönüllü pratik bir aklın ve zihnin kitap okumakla olacağını ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu