Muhacir çocuklardan 23 Nisan kutlaması

26 Nisan 2017 Çarşamba, 08:56

Muhacir çocuklardan 23 Nisan kutlaması

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Adıyaman’da bulunan Suriyeli çocuklar coşkuyla kutladı.  Çadır kentte yaşamını sürdüren Suriyeli çocuklar da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Adıyaman Umut Geçici Umut Eğitim Merkezinde eğitim gören Suriyeli çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenledi. Eğitim merkezi bahçesinde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı. Etkinlikte Suriyeli öğrenciler tarafından şiirler okunup çeşitli gösteriler sergilendi.

Düzenlenen etkinliğe Adıyaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Korkut, eğitim merkezi, yöneticileri, öğretmenler, Suriyeli öğrenciler ile öğrenci aileleri katıldı.

 

Çadır kentteki Suriyeli çocuklar 23 Nisan’ı kutladı

Adıyaman’da ki çadır kentte yaşamını sürdüren Suriyeli çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Çadır Kent Geçici Eğitim Merkezinde eğitim gören 3 bin 170 öğrenci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı. Çadır kentteki 23 Nisan Çocuk Bayramı törenine Vali Yardımcısı Onur Kökçü, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Şube Müdürü Ramazan Kurkut, Eğitim Koordinatörü Aziz Özbilgiç ile çadır kentte görevli idareci, öğretmen ve veliler katıldı.

Törende Suriyeli çocuklar Türkçe ve Arapça şarkılar söyledi, şiirler okudu, oyunlar oynadı. Anasınıfı gösterileri başta olmak üzere tüm etkinlikler beğeni ile izlendi. Törende konuşan Suriyeli Öğretmen Ulvan El Ömer, Türkiye’nin kendilerine kucak açtığını, kendi vatandaşı gibi her türlü imkanı sunduğunu ve özellikle çocukların eğitiminde kendilerine yardımcı olduklarını belirtti.  Program Suriyeli ve Türk öğretmenlerin halayı ile sona erdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz