Eğitim

Milli Eğitimden AR-GE Bülteni

Milli Eğitimden AR-GE Bülteni

 

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü, Araştırma Geliştirme Çalışmalarını bir bülten halinde Milli Eğitim Bakanlığının Web sayfasına yayınladı.

Bültenin sunuşunu yapan Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, “Bir toplumu yeniden oluşturmanın, topluma şekil vermenin en temel araçlarından biri eğitimdir. Eğitilenlere sorunlarını çözme yeterliği kazandırmayı, kişilerin bedensel, zihinsel, ruhsal ve duygusal bakımdan dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe ve karaktere sahip olarak yetişmelerini, eğitilenlerin hür ve bilimsel düşünebilen, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumlu, yapıcı, yaratıcı ve verimli bireyler olarak yetişmelerini hedefler. Bu çerçevede Adıyaman İl Milli Müdürlüğü olarak bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak yeni bilgileri elde etmek veya mevcut bilgilerle yeni proje ve yazılı üretimi ile yeni sistem, süreç ve hizmetler oluşturmak ve mevcut olanları geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmalarımızı 6 ayda bir yayınladığımız ebülten ile kamuoyunu duyurmaktayız.

2014 yılında yaptığımız çalışma ve faaliyetlerle çalışanlarımıza kolaylık, şeffaflık ve kurum olarak güvenirliğimizi arttırıcı birçok yeniliğe imza attık. 2015 yılında da birçok yeniliğe imza atacağımıza inancım tamdır. Yaptığımız çalışma ve faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bültende, ARGE Çalışmaları, Geliştirilen Yazılımlar, Stratejik Plan çalışmaları, EFQM Seminerleri, AB Proje Çalışmaları, Eğitim Seminerleri, SODES Projeleri, Erasmus Semineri, SBS, YGS ve LYS takviye kursları, Matematik olimpiyatları hazırlıkları, Fatih Projesi Çalışmaları, eba ve DynEd Çalışmaları ile Üniversite İşbirlikleri konularına yer verildi.

Bültende en dikkat çeken, AR-GE çalışmaları oldu. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından tanıtım videosunun çekimlerinin devam ettiği, 2014 yılı içerisinde AR-GE üyeleri Abdulkadir Şahin ve Hamza Geyik tarafından, Stratejik Plan Hazırlama, İzleme ve Değerlendirme Programı, Özdeğerlendirme Hazırlama, İzleme ve Değerlendirme Programı, Merkezi Sınav Hazırlama ve Takip Programı, TEOG, LYS, YGS Sınav Analiz Programı, Hizmetiçi (MEB dışı) Eğitim Başvuru Programı, Personel (Norm Kadro Fazlası) Atama Programı, Sonuç Duyuru Sistemleri ve Sürücü kursu Direksiyon Sınavı Hazırlama ve İzleme Sistemleri geliştirilerek müdürlüğün web sayfasında uygulamaya başlandığı belirtildi.

2015-2019 Stratejik Plan için bir ekip kurulduğu ASKE ekibinde yapılan iş bölümüyle İsmail Dolaş ve Muzaffer Ünsal tarafından Stratejik Planlama Bilgilendirme Toplantıları, Birimler düzeyinde Stratejik

Planlama Çalıştayları, Türkiye’de il defa, il genelindeki tüm okullara Stratejik Planlama e-konferansı Elektronik Ortamda Anket ile misyon ve vizyon seçiminin yapıldığı. Okullar için SP Kılavuzu hazırlandığı, Durum Analiz Raporu, Geleceğe Yönelim, Tema, Amaç ve Hedefler hazırlandı ve Hedeflere göre Performans Göstergelerinin belirlendiği, İzleme, Değerlendirme ve Raporlama web programı ile birlikte hazırlandığı da belirtildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu