Eğitim

Liseler Arası Bilgi Yarışmasının Finali Başladı

Liseler Arası Bilgi Yarışmasının Finali Başladı

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasının finali başladı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün SODES kapsamında hazırladığı ‘Gönül Köprüsü’ Projesi kapsamında bilgi yarışmasının finali gerçekleştiriliyor. Adıyaman’da 24 okulun öğrencilerinin yarıştığı yarışmanın finaline 3 takım yarışıyor. Halk eğitim merkezi salonunda gerçekleştirilen bilgi yarışmasında 3 takım birinci olmak için bir biriyle kıyasıya yarıştı. Yarışmalar sonrasında birinci olan okulun öğrencileri dizüstü bilgisayar, ikinciye MP3, üçüncü takıma ise saat hediye edilecekken yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise kitap hediye edilecek. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen yarışmaya katılan Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, vatan millet sevgisiyle dolu başarılı öğrenciler yetiştirmek için canla başla çalıştıklarını, ülkeye faydalı olabilecek nesillerin yetiştirilmesinin önemini vurguladı. Müdür Özkan,  başarının çalışmaktan geçtiğini belirterek Diyarbakır Sur’da şehit düşen Adıyamanlı Uzman Çavuş Selçuk Dost’a Allahtan rahmet dilediğini şehidin, vatanı korumak için şehit düştüğünü belirterek, herkesin vatan millet sevgisiyle yaşayıp hainlere fırsat vermeden ülkenin geleceği için çalışması gerektiğini ifade etti.

Projenin amacının, bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, liseler ve öğrencilere yarışma kültürünü kazandırmak, öğrencilerin takım çalışması becerilerini geliştirmek, öğrencilerin kendilerini sınamalarına ortam hazırlamak amacıyla düzenlendiği vurguladın.(iha)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu