Eğitim

Kursların sınava katkısı

Genç Yeteneklerden Vali Demirtaş’a Ziyaret

Kursların sınava katkısı

 

Adıyaman Valiliği koordinesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde açılan YGS ve LYS hazırlık kurslarında eğitim gören lise mezunu öğrenciler, Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Valilik Koordinesinde ücretsiz açılan YGS hazırlık kurslarına devam eden Sümeyye Sakin, Enes Haskul, Songül Yetkin, Esra Zuhal Öztürk ve Sinem Özdüzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’la birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, gençlerin eğitimine yönelik böyle kursların devamını diledi.

YGS Hazırlık Öğrencisi Sümeyye Sakin ziyarette yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Müdürümüz ve öğrenci arkadaşlarımla birlikte Adıyaman’da eğitim kalitesinin artırılması noktasında yaptığı çalışmalar ve gençlerin eğitilmesi noktasında açmış olduğu kurslardan dolayı Sayın Valimizi ziyaret ederek teşekkür etmek istedik. Sayın Valimizin açmış olduğu kurslarla gerek kişisel gelişim, gerekse de işlenen dersler açısından hepimizin bilgi ve bilinç düzeyi çok iyi bir noktaya geldi. Daha çok çalışarak önümüzdeki günlerde gireceğimiz sınavlarda sayın valimize başarı sözü veriyoruz. Bu imkanları bize sunan Sayın Valimize çok teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin devamını diliyoruz” dedi.

Adıyaman’da gençlerin okumalarını sağlamak için kendilerine her türlü imkanı sağlayan Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür eden Enes Haskul adlı öğrenci ise, açılan kurslara yaklaşık 2 ay önce başladığını belirterek, “Bu kurslarda aldığım eğitimler sayesinde yapılan deneme sınavlarında 120 sorudan 85 ile 90 net arası bırakıyorum. İlk defa açılan bu kurslarla matematik dersini sevmeye başladım. Gerek Sayın Valimizin gerekse de öğretmenlerimizin emeklerini boşa çıkartmayacağız. Öğretmenlerimizin yakın ilgi ve destekleri ile fedakarlıkları devam ettiği sürece hukuk fakültesini hedefliyorum” dedi.

Gençlerin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş ise, “Açılan kurslar sayesinde gençlerin kendilerini iyi bir şekilde yetiştirerek hedef belirlemeleri mutluluk vericidir. Öncü ve yenilikçi olmayı başarabilmek için eğitimin tartışılmaz öneminin farkındayız. Bu nedenle gençlerimizin kendilerini iyi bir şekilde yetiştirerek hayatta başarılı olmaları için devlet olarak tüm imkanları seferber ediyoruz. Bugün bu çabaların boşa gitmediğini görmekte ayrı bir mutluluktur. Tüm öğrencilerimize gireceği sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu