Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Kayıt yenilemede son gün yoğunluğu

09 Şubat 2017 Perşembe, 08:28

Kayıt yenilemede son gün yoğunluğu

 

2016-2017 eğitim öğretim sezonunda açık öğretim ortaokul ve açık öğretim lisesi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin son gününde yoğunluk yaşanıyor.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezine bağlı açık öğretim biriminde son günü 8 Şubat 2017 olan kayıt yenileme ve yeni kaydın son gününde aşırı yoğunluğu yaşanıyor. Adıyaman Halk Eğitim Merkezi binasındaki açık öğretim bürosunda mevcut öğrenciler kayıtlarını yeniler iken, yeni öğrenciler ise kayıt yaptırıyor.

Kayıt yenileme başvurusunun son gününde sabah saatlerinden öğle saatine kadar yaklaşık 700 öğrenci kayıt yeniledi.

Kimsenin mağdur olmaması için kayıt yenileme sisteminin kapanana kadar çalışacaklarını vurgulayan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, “Bugün itibariyle kayıt yenilemeleri bitecektir. Şuan yoğun bir ilgi bulunuyor. Lütfen herkes daha sistem kapanmadan gelip kayıtlarını yenilesin. Bugün kaydın son günü ama bizler mesaiden sonrada sistem kapanana kadar kayıt yenilemelerine devam edeceğiz. Umuyoruz ki sistem kapanana kadar herkes kaydını yenilemiş olur. Son gün olmasına rağmen sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar yaklaşık 700 kişi başvurdu ve her geçen saatte bu sayımız yükseliyor. Eğitim oldukça önemli bir konu bu yüzden vatandaşlarımızdan lütfen bu tür kayıt yenileme ya da kayıt yaptırma gibi konuları son günlere bırakmasınlar” diye konuştu. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz