Eğitim

İmam Hatip Ortaokulu Türkiye 2.’Si Oldu

İmam Hatip Ortaokulu Türkiye 2.’Si Oldu

 

Adıyaman 75. Yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İmam Hatip Ortaokulu Türkiye genelinde yapılan Mesleki Derslerdeki Kazanım Değerlendirme sınavında Türkiye 2.’si oldu.

Adıyaman 75. yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nevzat Yiğit, “Okulumuz İmam Hatip Ortaokulları arasında Türkiye genelinde yapılan Mesleki Derslerdeki Kazanım Değerlendirme sınavında (Arapça, Kur ’an-ı Kerim, Hz. Peygamberin Hayatı, Temel Dini Bilgiler ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) sınavlarında 7.sınıflarda Türkiye İkincisi,5.Sınıflarda Türkiye Dördüncüsü,6. Sınıflarda ise Türkiye 5.oldu. İlk kez olarak katıldığımız kazanım değerlendirme sınavında sınıf bazında gösterilen başarının yanında bireysel dalda da öğrencilerimiz dereceye girdiler. 5. Sınıfta Atike Rüveyda Şimşek ve Elif İclal Tuğluk Türkiye üçüncüsü, 7.sınıflarda Feriha Selçuk Türkiye ikincisi oldu.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu