Anasayfa / Eğitim / İkili eğitimin son karnesi verildi
ADIYAMAN’DA 151 BİN 580 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

İkili eğitimin son karnesi verildi

151 bin öğrencinin karne sevinci

İkili eğitimin son karnesi verildi

 

Adıyaman, gelecek eğitim ve öğretim döneminde ikili eğitimi bırakarak, tekli eğitime geçiyor. İkili eğitimin son karnesi dün dağıtıldı. 2016-2017 eğitim öğretim sezonunda okullarda eğitim gören 151 bin 580 öğrenci karne sevinci yaşadı.  SMA hastası 4. sınıf öğrencisi Recep Talha Güler ise karnesini evinde vali yardımcısının elinden aldı.

Öğrenciler ile sohbet eden Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, öğrencilerin karnelerini verdi. Öğrencilerin tatili nasıl geçireceğini soran protokol üyeleri, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Daha sonra okul bahçesinde öğrenciler tarafından halkoyunları gösterileri yapıldı.

Yunus Emre İlkokulunda düzenlenen karne törenine Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, milli eğitim müdürlüğü yöneticiler, okul müdürleri ve idareciler karne dağıtım törenine katıldı.(İHA)

 

Minik Recep karneyi evde aldı

Adıyaman’da 2016-2017 eğitim öğretim sezonunda okullarda eğitim gören 151 bin 580 öğrenci karne sevinci yaşarken, SMA hastası 4. sınıf öğrencisi Recep Talha Güler karnesini evinde vali yardımcısının elinden aldı.

Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, milli eğitim şube müdürleri ve öğretmenler, evde eğitim gören doğuştan SMA hastası 4.sınıf öğrencilerinden Recep Talha Güler’i evinde ziyaret etti.

Güler’i evinde ziyaret eden Vali Yardımcısı Murat Süzen ve beraberindekiler Güler ve ailesiyle bir süre sohbet etti. Vali Yardımcısı Süzen, evde eğitim gören Güler’in karnesini takdim ederek ona eğitim ve öğretim hayatında başarılar diledikten sonra hastalığının tedavisi için Adıyaman Valiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ellerinden gelen bütün desteği vereceklerini vurguladı.

Karnesini ve takdir belgesini Vali Yardımcısı Murat Süzen’in elinden alan Güler’e aynı zamanda Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve öğretmeni Mehmet Börta tarafından çeşitli hediyeler verildi.

SMA hastası Recep Talha Güler’e karne vermenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, “Şimdi Recep kardeşimizin karnesini evde veriyoruz çünkü evde eğitim alıyor. Bildiğiniz gibi devletimizin okullara gelemeyecek sağlık problemleri olan öğrencilerimize verdiği imkan bu, öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ayağına geliyor. Burada onlara akademik anlamda verilmesi gereken eğitimlerini eksiksiz bir şekilde almaları için çaba sarf ediyorlar. Bugün o vesileyle tabi ilimizde birçok örneği olmasına karşın Recep kardeşimizi ziyarete geldik örneklik teşkil etmesi açısından onun karnesini veriyoruz. Eğitimde başarılı olduğunu görmek ayrıca mutluluk verici, gerçekten çok güzel bir çaba sarf etmiş. Bu vesileyle ben başından sonuna kadar eğitimiyle ilgilenen öğretmenimize, aile bireylerine ve anne ile babaya gerçekten çok ciddi işler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Recep Talha Güler ise “Çok mutluyum. Karnemizi valimizden aldım. Okumak çok güzel bir şey, okuyup bir iş sahibi olmak istiyorum. Allah devletimizden razı olsun” şeklinde konuştu.(İHA)

 

Bu Habere de Bakın

24 derslikli okulun temeli atıldı

24 derslikli okulun temeli atıldı   TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta’da yapımı devam eden bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir