Eğitim

Hayırsever Vatandaştan Kırtasiye Yardımı

Hayırsever Vatandaştan Kırtasiye Yardımı

Adıyaman’da Abdurrahman Beyaz isimli vatandaş, doğduğu köy olan Kayatepe köyündeki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Adıyaman’da hayırsever vatandaşlardan Abdurrahman Beyaz, doğup büyüdüğü köy olan Kayatepe (Rezip) köyündeki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu. Köyündeki öğrencilere kırtasiye yardımı yapan Abdurrahman Beyaz, bu amaçla doğduğu topraklardaki öğrencilere böyle bir destekte bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yapılan yardımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayatepe Ortaokulu Müdür Vekili Ramazan Atağan, “Yeni eğitim-öğretim yılının başında öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması adına güzel bir olay. Yardımların örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Yardıma muhtaç birçok çocuğumuzun faydalandığı bu yardımlardan dolayı Abdurrahman amcamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köylerinde eğitime önem verildiğini fakat birçok çocuğun maddi imkânsızlıklardan dolayı istediği gibi okul ihtiyaçlarını temin edemediğini söyleyen köy muhtarı Halil Karaca ise şunları kaydetti:

“Köylümüz muhterem Abdurrahman Beyaz ağabeyimizin bu desteğiyle çocuklarımız bu eğitim öğretim yılında okula eksiksiz gidecekler. Çocuklarımıza ve eğitime verdiği destekten dolayı Abdurrahman Beyaz ağabeyimize köy halkı adına teşekkür ediyorum.”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu