Eğitim

Erdemli Birey Projesi Başarı Getirdi

Erdemli Birey Projesi Başarı Getirdi

 

Adıyaman Valiliği tarafından eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı sağlanması için hayata geçirilen ‘Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’nin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen ile birlikte maarif müfettişleriyle Valilik Toplantı Salonunda bir araya geldi. ‘Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’ ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının açış konuşmasını Vali Yardımcısı Murat Süzen yaptı. Süzen, Erdemli ve Başarılı Birey Projesinin içeriği ve uygulanması ile ilgili bilgi verdi.

Adıyaman’da Eğitim-öğretim seviyesinin arzu edilen seviyeye çıkarılması amacıyla projelerin devam ettirilerek uygulanmasında kararlı olduklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’ın eğitim alanında başarı elde etmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Geliştirilebilen dinamik bir proje olan ‘Erdemli ve Başarılı Birey Projesi’ sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığımız bilgiye göre Adıyaman TEOG sınavlarında büyük bir ilerleme kaydederek Türkiye ortalamasının üstüne çıkmıştır. Geçen yıl ortalama 30 puan başarı sağladık. Bu yılda iyi bir durumdayız. Bu başarının sağlanmasında Vali Yardımcımızın, Milli Eğitim Müdürümüzün, şube müdürlerimizin, maarif müfettişlerimizin, okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin çok ciddi gayretleri bulunmaktadır. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Gelecekte çocuklarımızı iyi yetiştirebilirsek, onları erdemli birer birey yapabilirsek yarının Türkiye’sini bu gençlerimiz oluşturacaktır” dedi.

Maarif Müfettişlerinin fikirlerini önemsediklerini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Bu fikirlerin paylaşılması ile birlikte dinamik bir proje olan Erdemli ve Başarılı Birey Projesini daha da geliştirebilecektir. 2010 yılında İl Özel İdaresine gelen tüm yatırım ödeneğinin 80 milyon TL’dir. Yaptığımız girişim ve çalışmalar sonucunda Adıyaman’a gelen kaynakları artırdık. Sadece 2014 yılında 235 milyon ödenek sağladık. Son iki yılda Adıyaman’a gelen ödenek miktarı ilk defa 200 milyon TL’nin üstüne çıktı ve gelen ödeneğin tamamını Adıyamanlı hemşerilerimizin hizmetine harcadık. Sadece eğitim alanında Adıyaman’da 30 ay içerisinde 100’e yakın okul ile 1100 derslik inşa ettik. Bu okulların  büyük bir kısmı bitirilerek hizmete sunuldu. Son üç yılda Adıyaman’a 200 milyonluk bir eğitim yatırımı gerçekleştirildi. İnşaatı devam eden eğitim yatırımlarının tamamen hayata geçirilmesi ile birlikte Adıyaman’da eğitimin niteliğine ve başarısına önemli katkılar sağlanmış olacaktır” diye konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ayrıca, TEOG Sınavlarında büyük bir başarı elde eden merkeze bağlı Bozhüyük Köyü İlköğretim Okulu’nun gösterdiği performans da değerlendirildi. Geçen yıl TEOG başarı sıralamasında 52. sırada bulunan Bozhüyük Köyü ilköğretim Okulu, gösterdiği özverili ve disiplinli çalışma sonucunda 13 puanlık bir artış sağlayarak 25. sıraya yükseldi.

Vali Mahmut Demirtaş, Bozhüyük Köyü ve Yaylakonak Beldesinin TEOG’da gösterdiği başarının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu