Eğitim

Engelliler İçin KPSS Kursu Açıldı

Engelliler İçin KPSS Kursu Açıldı

 

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi engelliler için EK KPSS kursu açarak bir başarıya daha imza attı.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi tarafından engelli vatandaşlar için açılan EK KPSS kursuna engelliler büyük ilgi gösterdi. Biraralık Ortaokulu Ek Binası’nda (Eski Kız Meslek Lisesi) açılan kursa 62 bedensel, 16 görme, 9 işitme engelli olmak üzere 87 kişi kayıt yaptırdı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, önemli bir çalışmaya imza attıklarını belirterek “Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi olarak bu güne kadar çok önemli çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de engelliler için açtığımız EK KPSS kursu. Kursumuz 24 Ekim 2015 tarihinde Biraralık Ortaokulu Ek Binası’nda (Eski Kız Meslek Lisesi) başladı.ADIYAMAN HALK EĞİTİM MERKEZİ ENGELLİLER İÇİN EK KPSS KURSU AÇTI

Kursumuza çok yoğun bir talep oldu. 62 Bedensel,  16 Görme ve 9 İşitme alanında toplam 87 kişi kursumuza devam etmektedir. Kursiyerlerimizin eğitime ulaşılabilirliği için her türlü tedbir alındı.

5376 Sayılı Engelliler Hakkında Kanun da belirtildiği gibi ‘Engellilerin eğitimi hiçbir şekilde engellenemez’  ilkesi çerçevesinde engellilerin eğitime ulaşabilirliğini sağlayarak kaliteli bir eğitim sunmayı planlıyoruz.

Kursumuz 23 Şubat’ a kadar sürecektir. Kursumuzda genel kültür ve genel yetenek alanlarında dersler verilmektedir. Ayrıca işitme engeliler için de işaret dili uzmanları tarafından eğitim imkânı sunulmaktadır. Bu kurslarımızda amacımız, engelli vatandaşlarımızın dilenmeden, başkasına yük olmadan kendi ayakları üzerinde durarak tüketici olmaktan çıkıp, üretici konumuna gelmelerini sağlamaktır” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı