Eğitim

Eğitimde üç müjde birden

Adıyaman, Hizmet İçi Eğitim merkezine Kavuşuyor

Eğitimde üç müjde birden

 

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’a Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi İle Beraber Besni ve Gölbaşı İlçelerine İki Fen Lisesi Yapılmasının Kararlaştırıldığı Müjdesini verdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Adıyamanımız, özellikle son yıllarda her alandaEgitimde-Uc-Mujde-Birden-(5) aldığı önemli ve ciddi yatırımlara her geçen gün birisini daha ekleyerek yoluna devam etmektedir. Özellikle, eğitim ve öğretim alanında il ve ilçelerimizde koordineli bir şekilde yapmış olduğumuz toplantılar çok olumlu geçmiştir. Yapılan istişareler neticesinde belrilenen talepler doğrultusunda, miletvekili arkadaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz girişimler sonuçsuz kalmamıştır.

Daha önceden hemşehrilerimizle paylaştığımız üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılı devlet yatırım programına aldığı Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nin Adıyamanımız’da kurulması kararlaştırılmış bulunmaktadır. Maliyeti 33 Milyon TL olacak olan; 24 Derslik, halkımızın Öğretmenevi ihtiyacını da karşılayacak olan 220 kişilik büyük bir Uygulama Oteli, sosyal donatıları ve çevre düzenlemeleriyle Türkiye’de örnek teşkil edecek bir Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nin hem sosyal hem de kültürel anlamda ilimizin çehresini değiştireceği kaçınılmazdır.” dedi.

Aydın, “Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı ve milletvekillerimiz Sayın Adnan Boynukara, Sayın İbrahim Halil Fırat ve Sayın Salih Fırat ile beraber yaptığımız görüşmeler ilimiz için ziyadesiyle fayda sağlamıştır. Sayın Bakanımızın ilimize karşı olan özel teveccühleriyle önemli Egitimde-Uc-Mujde-Birden-(3)yatırımlar için de sonuç alınmış, bizzat kendileri tarafından verilen talimatla, Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi ile beraber, Besni ve Gölbaşı ilçelerimize yapılacak olan Fen Liseleri için de hemşerilerimize bu müjdeli haberi vermemiz bizleri mutlu etmiştir.

Diğer taraftan, ilimiz ve ilçelerimizin tümü için gerekli olan hususlar da ele alınmıştır. Milli eğitim ihtiyaçlarına yönelik talepler dosya dosya ele alınarak, özellikle Merkez, Kâhta ve diğer ilçelerimiz için acileyeti olan öğretmen atamaları ve derslik sayıları bakımından ihtiyaçların karşılanması için gerekenin yapılması, tüm ilçelerimize eğitim ve öğretim kalitesinin artırılması için yapılması gerekenlerin önemi Bakanlık nezdinde uygun görülerek talimatlandırılmıştır.” dedi.

Üç yatırımın da hayırlı olmasını dileyen Aydın, “Besni ve Gölbaşı Fen Liseleri ile beraber Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi ve ciddi manada katkı sağlayacak olan diğer eğitim yatırımlarının hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını diler, bizden desteklerini esirgemeden Adıyaman’a hizmet için hemşerilerimizin yanında olan başta, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, milletvekillerimiz, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı