Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Eczacılık Fakültesi Öğretime Başlıyor

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 09:32

Eczacılık Fakültesi Öğretime Başlıyor

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, 15 Nisan 2011 tarih ve 27906 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 60 öğrenci ile Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimine başlayacağını söyledi.

Prof.Dr. Gönüllü, “2014-2015 yılında Akademik Teşkilatlanmasını tamamlayan Eczacılık Fakültesi 3 bölüm altında toplanmış olup 11 Anabilim Dalından oluşmuyor. 3 profesör, 5 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi ve 12 ÖYP (Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı) araştırma görevlisinin görev yaptığı Eczacılık Fakültesi’nde genel ve idari hizmetler sınıfında 2 personel çalışıyor” dedi.

Gönüllü, şunları söyledi:

“Dekanlığını Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Türel’ in yürüttüğü Fakültenin hedefinde; öncelikle toplum ve halk sağlığını öne çıkaran, sorumluluk ve çevre bilincine sahip birey olma inancı yanında, bilimsel etik değerlere bağlı, çağdaş, yenilikçi, disiplinli, bilgilerini sürekli yenileyen, çağın gerektirdiği teknolojik tüm bilimsel bilgilerle donanmış, teknolojik gelişmeleri takip eden, uygulayan ve danışmanlık hizmeti veren eczacılar yetiştirmek var.”

Önümüzdeki yıl öğretime başlayacak olan Eczacılık Fakültesinin Adıyaman’a hayırlı olmasını dileyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi’ni bir dünya üniversitesi yapma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini ifade ederek, “Her gün daha da büyüyen ve gelişen bir üniversite olan Adıyaman Üniversitesi, Eczacılık Fakültesinin 2015-2016 Öğretim yılında eğitim ve öğretime başlaması ile gücüne güç katacaktır. Büyümesi ve gelişmesi ile takip edilen üniversite olmaya devam edeceğiz. Eczacılık Fakültesinin Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz