Eğitim

Dershanelerin Alternatifinde Eğitim Başladı

Dershanelerin Alternatifinde Eğitim Başladı

 

Adıyaman’da dershanelere alternatif olarak açılan kurslara katılan öğrenciler ders başı yaptı.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi kapsamında Adıyaman’da açılan kurslara rekor seviyede başvuru yapıldı.

Halk eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara bin 350 öğrenci başvurdu. Daha önceden bilgi evi olarak kullanılan ve Adıyaman Belediyesi’ne ait olan 3 adet binada bin 350 öğrenci, 48 öğretmen gözetiminde ders başı yaptı.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, 6 Ekim tarihinden itibaren dershane deneyimi olan 48 öğretmen, bin 350 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladıklarını söyledi.

Aziz Özbilgiç, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi kapsamında öğrencilerimizle 6 Ekim itibariyle derslere başladık. Belediye’ye ait 3 adet bilgi evinde kurslar başladı. Rekor seviyede öğrenci başvurusu oldu. Yaklaşık bin 350 öğrenci kayıt yaptırdı. Hiçbir öğrencimizden ücret alınmadı ve eğitim ücretsizdir. 48 öğretmenimiz açtığımız bu kursta görevlendirildi. Çok iyi bir talep var. Veliler ve öğrencilerimizden iyi izlenimler alıyoruz. Devam takip konusuna çok dikkat ediyoruz. Önümüzdeki hafta seviye tespit sınavı yapacağız. Seviye tespit sınavından sonra seviye sınıfları oluşturacağız. Eğitimin kalitesini arttırmak adına elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Öğrencilerimiz gelecekten umutlular. Öğretmenlerimizi dershane deneyimi olan arkadaşlardan seçtik” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı