Eğitim

Dershanelerin Alternatifi Kurslara Yoğun İlgi

Dershanelerin Alternatifi Kurslara Yoğun İlgi

 

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan kurslara rekor sayıda başvuru yapıldı.

Dershanelerin yerine alternatif olarak Halk Eğitim Merkezleri tarafından açılan ücretsiz kurslara Adıyaman’daki öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Müracaat süresi 2 Ekim tarihinde son bulacak kurslara şuana kadar 1150 öğrenci başvuruda bulundu. Adıyaman merkezde bilgi ve kültür evi olarak kullanılan 3 bina kurslar için düzenlendi.

Adıyaman Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, beklenenden daha fazla öğrencinin başvuruda bulunduğunu ve ilginin büyük olmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Aziz Özbilgiç, 14 Eylül’de başlayan ve 2 Ekim tarihinde son bulacak olan müracaatların ardından 5 Ekim tarihinde öğrenciler ders başı yapacağını ifade etti. Özbilgiç, “Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yönergesi çerçevesinde öğrenci kayıtlarımızı başlattık. 14 Eylül’den itibaren başvuruları aldık ve 2 Ekim’de başvurular bitiyor. Öğretmen başvuruları da başladı. 1150 öğrenci başvuruda bulundu. Başvuruları değerlendirdik. Sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil grubunda başvurular alındı. En fazla başvuru eşit ağırlık alanında var. Öğrencilerimizi şuan mesaj sistemine işliyoruz. Sisteme girişlerini yaptık. Onlara mesaj atacağız. Hangi kurumda, hangi saatte ve hangi dönemde kursa alınacağını bildireceğiz.

5 Ekim tarihi itibariyle ders başı yapacaklar.  Bilgi ve kültür evleri halk eğitim merkezine destekleyici kurslar olarak düzenlendi. Üç adet bilgi ve kültür evi hazırlandı. 30 öğretmenimiz bu kursta görev alacak” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı