Eğitim

Belediyenin Hizmeti Ders Kitaplarına Konu Oldu

Belediyenin Hizmeti Ders Kitaplarına Konu Oldu

 

Adıyaman Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ‘Yaşlı ve Engelli Masası’ hizmeti, 4. sınıfta okutulan İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi dersi kitabına konu oldu.Belediyenin-Hizmeti-Ders-Kitaplarina-Konu-Oldu-(2)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4. sınıf müfredatına konulan İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi dersi kitabında Adıyaman Belediyesi’nin hizmetlerine de yer verildi.

Adıyaman Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ‘Yaşlı ve Engelli Masası’ ile ilgili basında yer alan haberleri öğrencilere sunan Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi dersi kitabının 3. Ünitesinde bulunan Adalet ve Eşitlik konulu ‘Pozitif Ayrımcılık’ dersinde konu ile ilgili şu bilgilere yer verdi: “Adıyaman Belediyesi tarafından kurulan ‘Yaşlı ve Engelli Masası’ sayesinde yaşlı ve engellilere pozitif ayrımcılık yapılarak, işlemleri görevliler tarafından gerçekleştiriliyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yaşlı ve engelli vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla belediyenin giriş katında bulunan masada beş kişi görev yapıyor. Belediyeye gelen engelli ve yaşlılara ilk olarak çay ve kahve ikramında bulunan çalışanlar, sorunlarını dinlediği kişilerin belediyedeki işlerini bizzat takip ediyor.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı