Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Anadolu Lisesinden Yaşayan Şairler Antolojisi

21 Mayıs 2015 Perşembe, 09:53

Anadolu Lisesinden Yaşayan Şairler Antolojisi

 

Adıyaman Esentepe Anadolu Lisesi, Tubitak Bilim Fuarında Adıyaman’ın Yaşayan Yazar ve Şairlerini de Antolojide buluşturdu. Antolojide Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak, Yazarlarımız Sinan Temel, Hakan Karayılan ve Sabri Altun’un eserlerine de yer verilmiş.

Adıyaman’ın Yaşayan Şairleri-Şiir Antolojisi Projesinin Danışmanlığını Mesut Yokuş yapmış. M.İkbal Ünişen, Oğuzhan Altuğ, M.Mirza Demir ve Ali Fırat Polat adlı öğrenciler de projede görev yapmış.

Proje Danışmanı Mesut Yokuş, projenin amacının Adıyaman kültürüne katkıda bulunmak, Adıyaman’ın yazar ve şairlerinin tanınmasını sağlamak ve öğrencilerin şiire olan ilgisini arttırmak olduğunu söyledi.

Antolojide, Abdulvehap Ballı, Ahmet Kara, Ahmet Akil Yağınlı, Ahmet Nevfel Özçelik, Alişeyh Özdemir, Ali Taşmaz, Ali Ünişen, Ebubekir Aytekin, Fahrettin Çelik, Fahri Bildik, Gani Aslangöz, H.Sinan Temel, Hakan Karayılan, Halit Arslan, Kerim Baydak, Mahmut Çetinkaya, Mehmet Ali Pektaş, M.Avni Çelik, Naif Karabatak, Necati Atar, Orhan Samsatlıoğlu, Sabri Altun, Sefer Akgül, Suat Tekin, Süleyman Arif Emre, Şemsettin Ağar, Veysi Atıcı, Yaşar Akgül ve Yusuf Bardakçı’nın eserlerine yer verilmiş.

Esentepe Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali Pektaş, projenin ilgi gördüğünü belirterek, kitaplaştırılması için çalışacaklarını da söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz