Anadolu Lisesinden TEOG Desteği

16 Kasım 2016 Çarşamba, 09:01

Anadolu Lisesinden TEOG Desteği

 

Adıyaman Anadolu Lisesi tarafından Kasım ayı sonunda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’na girecek olan ortaokul öğrencilerine TEOG deneme sınavı desteği verildi.

Organizasyonu Adıyaman Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen deneme sınavı 900 öğrenci üzerinde uygulandı. Yoğun bir katılımın sağlandığı deneme sınavı öğrencilerin beğenisini kazandı. Sınava katılan öğrencilerin TEOG kazanım ve hedeflerine en yakın sınav olarak niteledikleri deneme sınavının sonuçları ve öğrenci karneleri öğrencilere ulaştırılarak okulların ve rehber öğretmenlerin değerlendirmesine sunuldu.

Gerçekleştirilen deneme sınavı ile ilgili açıklamada bulunan Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık, “Ortak sınavlar, öğrencilerimiz ve aileleri için büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin kaygı düzeylerini azaltmak ve kazanım eksikliği görülen öğrenme alanlarını tespit etmek amacıyla planladığımız deneme sınavlarının birincisini, yapılacak ortak sınavın kuralları içerisinde başarılı bir şekilde uyguladık. Öğrencilerimiz, eksikliklerini görme fırsatı buldu. Öğretmenlerimiz de sınavın koşulları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapma imkânı elde etti.

“8. Sınıf öğrencilerimizin, ortak sınavlarda başarılı olacaklarına inanıyorum. İkinci dönemde yapılacak olan ortak sınavları da unutmadan planlı bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerdir. Okul rehberlik servislerimiz de verimli ders çalışma teknikleri ve sınav kaygısı gibi konularda  öğrencilerimizi hazırlamaktadır” ifadelerini kullanan Abdulkerim Işık, şöyle devam etti:

“Yaptığımız sınavın, il genelinde başarının artırılmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu anlamda Adıyaman Anadolu Lisesi olarak okullarımıza ve öğrencilerimize her türlü desteği vereceğiz. Bu vesileyle sınavlara hazırlanan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” (PHA)

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz